w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

Co powinien oferować dobry ośrodek sportowy?

Dobry ośrodek sportowy pozwala na organizację obozów dla dzieci czy zawodowych piłkarzy nie tylko w okresie letnim, ale również w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Jak wybrać odpowiedni ośrodek sportowy i co powinno znaleźć się na jego terenie - oto kilka najważniejszych punktów.

Odpowiednia lokalizacja

Decyzję o tym, jaki ośrodek sportowy wybrać na organizację wyjazdu grupy dzieci lub zawodowych sportowców, zacznijmy od sprawdzenia lokalizacji. Idealny wybór to ośrodki sportowe położone na terenie tego samego województwa, co znacznie obniża koszty dojazdu drużyny. W szczególnych przypadkach warto jednak zdecydować się na obóz sportowy położony w nieco bardziej odległych miejscach - nad morzem lub w górach - co pozwala na przeprowadzenie treningu w innych niż zwykle warunkach. Dobrze, aby wybrany ośrodek położony był w spokojnej, zielonej okolicy, dzięki czemu osoby biorące udział w obozie nie tylko aktywnie spędzą czas, ale będą miały okazję również przebywać w czystym otoczeniu, bez odrywających ich uwagę bodźców zewnętrznych.

Baza noclegowa

Dobrze wyposażone ośrodki sportowe pozwalają na zorganizowanie noclegu całej drużyny na miejscu, co znacznie ułatwia codzienny trening i całą logistykę wyjazdu. W zależności od infrastruktury ośrodków sportowych możemy zdecydować się na nocleg w domkach letniskowych (w przypadku wyjazdów organizowanych w okresie wakacyjnym), pawilonach lub hotelach. Ważne, aby w trakcie obozu sportowego nie tracić cennego czasu na dojazd ze znacznie oddalonej od miejsc treningowych bazy noclegowej. Różne mogą być również standardy miejsc noclegowych. Do wyboru mamy pokoje w pełni wyposażone lub skromniejsze i tańsze opcje przygotowane z myślą o budżetowych obozach sportowych. Wszystko zależy od kwoty, jaką dysponuje organizator wyjazdu sportowego i charakteru organizowanego obozu.

Wyżywienie

Aktywny trening w czasie obozu sportowego to także konieczność zorganizowania dla zawodników odpowiednio zbilansowanego wyżywienia. Dobrze wyposażone ośrodki sportowe są przygotowane również w tym zakresie, oferując uczestnikom obozów posiłki na miejscu, przygotowywane z myślą o diecie dostarczającej niezbędnej porcji energii i wartościowych składników. W miejscach o najwyższym standardzie można wcześniej ustalić odpowiednią dietę, w zależności od indywidualnych potrzeb zawodników, biorąc pod uwagę takie szczegóły, jak wyżywienie wegetariańskie, wegańskie lub pozbawione składników uczulających w przypadku zawodników cierpiących na alergie pokarmowe.

Baza treningowa

Obozy sportowe organizowane są w miejscach zapewniających zawodnikom niezbędną bazę treningową. W zależności od potrzeb organizatorów takich wyjazdów, w ośrodkach sportowych nastawionych na organizację obozów piłkarskich znajdziemy boiska ze sztuczną lub naturalną nawierzchnią, ale także hale sportowe, które umożliwią trening nawet w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. W najlepiej przygotowanych miejscach do organizacji obozów sportowych, poza halą sportową, zawodnicy mogą także skorzystać z siłowni lub pływalni. Zróżnicowany wysiłek fizyczny w czasie takiego wyjazdu pozwoli im na osiągnięcie zdecydowanie lepszych wyników. Warto zwrócić także uwagę na to, czy w ośrodku znajduje się sauna będąca idealnym miejscem na rozluźnienie mięśni po intensywnym treningu.

Dodatkowe udogodnienia w ośrodkach sportowych

Decydując się na wybór odpowiedniego ośrodka sportowego możemy brać pod uwagę także wiele innych czynników, na co pozwala nam zgromadzenie wszystkich obiektów w naszej bazie obozpilkarski.pl. Całodobowa recepcja, możliwość przechowywania bagażu i wypożyczenia sprzętu na miejscu, co znacznie ułatwia organizację takiego wyjazdu, atrakcje turystyczne znajdujące się w pobliżu bazy - wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych ośrodków sportowych na terenie Polski zostały zgromadzone w jednym miejscu. Umożliwia to wygodne i szybkie sprawdzenie ośrodków w pełni dostosowanych do wymaganych przez nas standardów, oszczędza czas i znacznie ułatwia logistykę całego wyjazdu.

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.