Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/obozpilkarski/domains/obozpilkarski.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2636 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/obozpilkarski/domains/obozpilkarski.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2665 Dresy piłkarskie - jak powinny wyglądać? | Obozpilkarski.pl

w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

Dresy piłkarskie - jak powinny wyglądać?

Dresy piłkarskie są jednym z niezbędnych elementów piłkarskiej garderoby. To element odzieży, który powinien być wygodny, zapewniać komfort termiczny i odpowiednią prezencję. Jak powinny wyglądać dresy piłkarskie? Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Spodnie - bardzo ważny jest ich krój

Dresy piłkarskie składają się z bluzy i spodni. Wykorzystuje się je do treningów na świeżym powietrzu, podczas rozgrzewki i nie tylko! Wiele zespołów dresy piłkarskie traktuje również jako odzież reprezentacyjną.
Jednym z istotnych elementów podczas wyboru spodni piłkarskich jest ich krój. Aby można było w nich wygodnie trenować, nogawki powinny być lekko zwężane, zakończone gumką i/lub suwakiem. Suwak w spodniach piłkarskich umożliwia wygodną zmianę odzieży i szybkie przebranie się ze stroju treningowego w oficjalnej komplet meczowy. W pasie spodnie powinny mieć elastyczną gumkę i opcjonalnie - dodatkowe troczki, które poprawią dodatkowo dopasowanie.

Bluza piłkarska

Bluza piłkarska może być rozpinana na całej długości, mieć formę tzw. crewneck, lub być wykończona krótkim zamkiem błyskawicznym pod szyją. Wiele zespołów piłkarskich stawia na jednolite bluzy z kolorową wstawką nawiązującą do barw klubowych. W celu identyfikacji wizualnej, na bluzy piłkarskie nakleja się proste nadruki. Zazwyczaj jest to nazwa klubu.
Dzianina na dresy piłkarskie
Dresy piłkarskie powinny zapewniać komfort termiczny, ale zapobiega nadmiernemu poceniu. Takie właściwości zapewniają dzianiny poliestrowe, które nie tylko przepuszczają powietrze, ale również chronią przed chłodem.

Co pod dresy?

Pod dresy można założyć oficjalny strój meczowy, ale też samą koszulkę piłkarską (lub zwykły T-shirt). Wiele zależy od okazji, w której będą wykorzystywane. Podczas meczu zawodnik zazwyczaj oczekuje na ławce rezerwowych w dresie i zdejmuje go tuż przed wejściem na boisko - musi mieć więc pod nim strój piłkarski.
Dresy piłkarskie są jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia zawodników - bez względu na ich wiek. Producenci strojów sportowych oferują dresy piłkarskie dla dzieci i dorosłych. Planując ubranie całego zespołu w stroje meczowe, dresy i inne akcesoria, najtaniej jest złożyć kompleksowe zamówienie w jednym miejscu.

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.