w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

Getry piłkarskie, czy skarpety?

Wyposażając siebie, lub piłkarski zespół dziecięcy w niezbędne do gry akcesoria, nie można zapominać o ochronie nóg! Getry piłkarskie są jednym z niezbędnych elementów „piłkarskiej” wyprawki. Czemu są tak ważne, do czego służą i jak wybrać najlepsze? Sprawdź!

Getry piłkarskie jako ochrona stopy i łydek

Na rynku dostępne są różne rodzaje getrów piłkarskich. Możesz kupić zarówno modele bez stopy, czyli takie, które nakłada się na skarpetki, ale też getry podobne do podkolanówek z osłoną stopy. To, co ważne – używanie getrów to nie tylko kwestie estetyczne, które podnoszą wizualną atrakcyjność strojów piłkarzy. Dobre getry piłkarskie to również rodzaj dodatkowej ochrony stopy przed otarciami, nadmiernym poceniem, bolesnymi pęcherzami i „ukrycie” ochraniaczy na nogi, które można umieścić pod nimi.

Jak wybrać dobre getry piłkarskie?

Getry do piłki nożnej sięgają zwykle przed kolano. Warto dużą uwagę przyłożyć do ich rozmiaru. Aby były wygodne i spełniały swoją funkcję – muszą mieć odpowiedni rozmiar/ Getry piłkarskie nie powinny uciskać i zatrzymywać krążenia. Muszą być elastyczne, ale nieuciskające, idealnie dopasowane do ciała, ale wygodne. Jeśli bierzesz udział w oficjalnym meczu, konieczne może być założenie długich getrów, jednak podczas treningów w zupełności wystarczą, dobre, oddychające skarpetki. W każdym wypadku, ochrona stóp, czy to w postaci getrów piłkarskich, czy sportowych skarpet, powinna redukować pocenie się stopy i zapewniać maksymalną wygodę.

Jakie kolor getrów piłkarskich wybrać?

Cóż, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Część zespołów stawia na kolor pasujący do barw klubu, a dokładniej, do kolorystyki strojów piłkarskich. Wielu producentów oferuje getry piłkarskie w naprawdę szerokiej ofercie kolorystycznej. Dzięki temu możliwy jest zakup getrów nie tylko białych, ale i czerwonych, niebieskich itp. Warto dodać, że taki akcent kolorystyczny może poprawić prezencję drużyny na boisku, Pasujący do siebie komplet wygląda bardzo profesjonalnie. Getry piłkarskie dostępne są w wielu wersjach i kilku długościach. Z oferty producentów mogą korzystać dzieci i dorośli. Numeracja getrów jest zazwyczaj taka sama, jak numeracja obuwia.

Jak widzisz getry piłkarskie i skarpety to jedne z obowiązkowych elementów wyposażenia piłkarza. Na sam początek warto zainwestować w co najmniej 3 pary. Getry piłkarskie nie tylko są „kropką nad i” w stroju piłkarskim, ale przede wszystkim stanowią bardzo ważną funkcję ochronną stopy. Dobrze dopasowane gwarantują maksymalny komfort i wygodę.

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.