w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

Jak zaczynają piłkarskie gwiazdy?

Romantyczna wizja wychowanych w afrykańskich bądź południowoamerykańskich slumsach piłkarzy coraz bardziej przypomina mit niż rzeczywistość. Owszem, wciąż wielu piłkarskich idoli pierwsze kroki ku zawodowstwu odbywało na piaskach Copacabany bądź na afrykańskim stepie, jednak najbardziej utalentowane jednostki szybko dostawały szanse treningów w klubach i akademiach. W rówieśniczym gronie (albo grając ze starszymi) można podszkolić technikę i wydolność, ale to tylko część piłkarskiego abecadła. Pozostałe elementy układanki można złożyć w całość tylko w profesjonalnych akademiach, rozwijając się pod okiem instruktorów i korzystając z przygotowanych obiektów.

 

Początki piłkarskiej gwiazdy

Kluczem do sukcesu w zawodowym sporcie jest nie tylko talent. Istotnym czynnikiem są setki czy tysiące godzin spędzane podczas treningów. Liczy się też czas. Im rodzice szybciej zapiszą pociechę na zajęcia, tym większa szansa na późniejszy sukces. Co ważne, zawodowcami zostają nie tylko maluchy wyróżniające się na tle rówieśniczym, ale także dzieci o wydawałoby się przeciętnej smykałce. Treningi 5-8 latków mają nie tyle pokazać i zwiększyć potencjał przyszłego zawodnika, ale także nauczyć go szacunku do pracy, cierpliwości i szacunku do autorytetów, takich jak profesjonalni trenerzy.

 
Wybór ośrodka treningowego

Dzieci ulegają szybkiemu zniechęceniu, kiedy w szybkim czasie nie zauważają efektów oraz podczas zbyt monotonnych zajęć. Kluczem do sukcesu, czyli zaangażowania, jest odpowiednia baza treningowa. Czasy treningów na asfaltowych nawierzchniach i piaszczystych boiskach mijają bezpowrotnie. Dziś dobry ośrodek treningowy powinien posiadać zarówno boiska w naturalną, jak również sztuczną nawierzchnią. Dobrze jest, jeśli adepci piłkarscy mają zapewnione miejsce do treningów zimą w zadaszonych i ocieplonych halach. Orlik z balonem i dmuchawami to dobry przykład, jak zapewnić odpowiednie warunki w grudniu czy w lutym.

Czas spędzony na murawie czy podczas ćwiczeń na bieżni lub w siłowni to nie wszystko. Istotne znaczenie dla rozwoju kariery ma to, jak młodzi zawodnicy spędzają czas pomiędzy jednostkami treningowymi. Ważną rolę odgrywają nawyki żywieniowe oraz miejsce do wypoczynku po meczu bądź treningu. Stąd profesjonalne obozy piłkarskie organizowane są w miejscach z pomieszczeniami gastronomicznymi, salonami odnowy biologicznej i strefami relaksu. Komfort to również pokoje z łazienkami i bezprzewodowym Internetem oraz zapewniona indywidualna przestrzeń.

O ile podczas roku szkolnego przyszli zawodnicy mogą ćwiczyć blisko rodzinnego domu, to w czasie wakacji lub zimowych ferii dobrze jest wysłać pociechę na profesjonalny obóz piłkarski. Z dala od rodziców łatwiej nauczyć się samodzielności i funkcjonowania w piłkarskiej społeczności. Takie umiejętności przydadzą się podczas późniejszej kariery – podczas zmiany barw klubowych czy w przechodzeniu z grupy juniorskiej do drużyny seniorów. Nawyki wyniesione podczas zajęć zaowocują tym bardziej, jeśli rodzice czy trenerzy przyłożą się do wyboru miejsca na obóz piłkarski.

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.