w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

Pierwszy obóz piłkarski - jak przygotować dziecko?

Pierwszy samodzielny obóz sportowy jest dużym przeżyciem i dla młodego piłkarza i dla jego opiekuna. Poza bólem rozłąki, rodzic często martwi się, czy dziecko ma ze sobą wszystko, czego będzie potrzebować. Klubowa odzież do piłki nożnej nie jest jedynym z elementów, o jakich należy pamiętać przy pakowaniu dziecka. Przeczytaj nasz tekst i poznaj kilka praktycznych rad, które pozwolą na dobre przygotowanie dziecka do wyjazdu.

Zrób listę ubrań i akcesoriów

Lista ubrań, środków higienicznych i innych przedmiotów, które dziecko zabierze ze sobą na wyjazd, powinna być dopasowana nie tylko do długości trwania obozu piłkarskiego, ale również do pory roku. Obozy zimowe wymagają z pewnością zapakowania większej liczby ubrań, skarpetek na zmianę, ciepłych bluz i swetrów. Latem wystarczy lżejsza garderoba plus lekka kurtka - wiatrówka. Z listą rzeczy, jakie chcesz zapakować dziecku, będzie łatwiej o organizację.

Zapakuj odzież do piłki nożnej i akcesoria

Buty piłkarskie, odzież do piłki nożnej, ochraniacze, dresy piłkarskie - to wszystko najwygodniej będzie zapakować dziecku do osobnej torby. Włóż do niej również siatkę z getrami i skarpetami sportowymi na zmianę.

Pakuj walizkę razem z dzieckiem

Wspólne pakowanie ubrań i innych przedmiotów sprawi, że dziecko będzie lepiej zorganizowane i zorientowane, w którym miejscu ma daną rzecz. Wspólne pakowanie nie tylko uczy samodzielności, ale również wpływa na to, że po przyjeździe na miejsce, dziecku łatwiej jest zająć się rozpakowywaniem.

Drogie gadżety zostaw w domu

Jeśli Twoje dziecko chciałoby wziąć ze sobą na obóz kosztownego smartwatcha, czy też przenośną konsolę do gier - nie pozwalaj na to. W razie ewentualnego zagubienia danej rzeczy, organizatorzy obozu wyłączają się z odpowiedzialności materialnej. Obóz sportowy ma zapewnić dziecku zdrową dawkę ruchu - po powrocie dziecko będzie mogło wrócić do ulubionych sprzętów.
Jak widzisz, pakowanie na pierwszy obóz piłkarski nie musi wiązać się ze stresem. Do pakowania dziecka podejdź strategicznie i zachęć je do wspólnego wybierania rzeczy na wyjazd. Z każdym kolejnym wyjazdem będzie prościej!

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.