w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

Spodnie piłkarskie - długie, krótkie czy legginsy?

Wybierasz spodnie piłkarskie? Zatrzymaj się i przeczytaj nasz artykuł. Opiszemy w nim najczęściej wybierane spodnie przeznaczone do trenowania piłki nożnej. A jest w czym wybierać!

Krótkie spodenki meczowe i treningowe

Krótkie spodenki piłkarskie można wykorzystać jako jeden z elementów oficjalnego stroju meczowego. Zestawia się je wówczas z koszulką piłkarską o spójnym dla całej drużyny kolorze. Spodenki mogą też służyć podczas treningów w cieplejsze dni. Spodenki piłkarskie mogą mieć wnętrze wyposażone w część majtkową z siateczki, elastyczna gumka w pasie i dodatkowe troczki. Dobre spodenki piłkarskie muszą być przewiewne i trwałe. Najlepiej jeśli będą wykonane z poliestru.

Legginsy piłkarskie

Legginsy piłkarskie to świetne rozwiązanie podczas treningów. Są elastyczne i przylegają do nogi na całej długości. Dzięki dodatkowi włókien elastanu lub lycry można w nich swobodnie przeprowadzić rozgrzewkę włącznie z rozciąganiem

Spodnie piłkarskie dresowe

Spodnie piłkarskie dresowe są długie, ale nie przylegają do ciała tak, jak legginsy piłkarskie. Spodnie dresowe powinny mieć lekko zwężaną nogawkę, boczne kieszenie (najlepiej zamykane na suwak) i dodatkowe troczki do regulacji w pasie. Podobnie, jak spodenki piłkarskie powinny być wykonane z lekkiego, ale trwałego i oddychającego materiału. Najlepiej w tym celu sprawdzi się poliester.

Gdzie kupić dobre spodnie piłkarskie?

Wybór dobrych spodni piłkarskich nie zawsze oznacza wydanie fortuny na element odzieży ze znanym logo. Jeśli cenisz sobie jakość, ale nie chcesz przepłacać, sprawdź oferty lokalnych, polskich producentów odzieży roboczej. Produkty polskich marek sportowych w niczym nie ustępują zagranicznym, a jakość i rodzaj wykonania są naprawdę nie do odróżnienia.
Które spodnie piłkarskie wybrać? Najlepiej zainwestować we wszystkie trzy opcje. Krótkie spodenki będą niezbędne podczas meczu, długie dresowe wykorzystać można podczas treningów w chłodniejsze dni, natomiast legginsy są jednym z wygodniejszych rozwiązań na treningi ukierunkowane na stretching.

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.