w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

Trener indywidualny piłki nożnej, czy obóz? Jak nauczyć się grać w piłkę?

Aby zostać jednym z najlepszym, w każdej dziedzinie życia, należy mieć dobre przegotowanie. Jeżeli postanowiłeś zająć się grą w piłkę nożną, powinieneś dobrać odpowiednią dla siebie osobę, która zajmie się Twoim rozwojem. Lepiej wybrać trenera personalnego czy obóz piłkarski? Zdania są podzielone. W tekście przedstawiamy 5 punktów, na które trzeba zwrócić uwagę przed dokonaniem decyzji. A więc sprawdź jak nauczyć grać się w piłkę!

1. Na jakim etapie nauki jest dziecko?

Piłka nożna to gra zespołowa. Jeżeli młody piłkarz dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem warto, aby grał z innymi zawodnikami. Na początku swojej drogi powinien nauczyć się gry zespołowej i rozumienia się z kolegami na boisku. Jest to ważny element, podczas gry zawodowej. Jeśli piłkarz jest już starszy i ma doświadczenie gry z innymi osobami z drużyny, trener indywidualny może być dla niego pomocny.

2. Co chcemy uzyskać podczas treningu?

Jeżeli gracz już jakiś czas trenuje grę z innymi zawodnikami, warto pomyśleć nad poprawą indywidualnej techniki gry. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, będzie dobór odpowiedniego trenera indywidualnego. Trenując w pojedynkę, sportowiec może mieć pewność, że trener skupia całą swoją uwagę tylko i wyłącznie na nim.

3. Zawodnik ma zawsze wygrywać czy się rozwijać?

Nawet wtedy, kiedy decydujemy się na rozwój osobisty, nie należy rezygnować z treningów drużynowych. Często podczas meczy osoby, które ćwiczą tylko indywidualnie, są też indywidualistami na boisku. Nie sprzyja to ogólnemu rozwojowi drużyny, jak i samego piłkarza. Każdy z zawodowych graczy wie, że najważniejsza jest drużyna. Właśnie dlatego nie wolno zapominać o tym podczas treningów młodych zawodników.

4. Co jest ważne dla trenera?

Niezależnie od tego, jaki typ treningu preferujemy, jednym z głównych wyznaczników jego jakości jest dobry trener. Powinien on wyznaczać się odpowiednimi cechami. Przed ostatecznym wyborem przypatrz się jego pracy. Przede wszystkim popatrz przez kilka treningów, w jaki sposób instruuje swoich graczy. Wbrew pozorom bardziej odpowiedzialny jest ten, który nie mówi na każdym kroku zawodnikom, co mają robić. Uczy on ich w ten sposób myślenia na boisku, podczas gry.

Nauczyciel nie może ograniczyć się tylko do nauki gry w piłkę, powinien zwrócić uwagę m.in. na wychowanie zawodników. Najlepiej, kiedy daje przykład swoim dobrym zachowaniem. Konsekwencja w tym, co robi, maniery, jeżeli chodzi o przywitanie, jak i pożegnanie, czy odpowiedni dobór słów wywierają bardzo duży wpływ na drużynę.

5. Sport to trening do życia

Bez względu, jaki rodzaj treningów wybierzemy dla naszego dziecka, każdy sport, jeżeli tylko uprawiany jest regularnie, przygotowuje młodego człowieka, do późniejszego życia. Daje mu nawyk samokontroli i samodyscypliny, nierezygnowania z podjętego celu po jednej lub nawet dwudziestej porażce. Jest to bardzo cenne doświadczenie, które kreuje ludzi sukcesu, jakkolwiek go rozumiemy. Dlatego warto jest umożliwić dziecku treningi zespołowe, jak i indywidualne, aby jeszcze lepiej kształtować jego charakter.


Podsumowując, jeżeli zawodnik dopiero zaczyna swoją karierę, powinien uczestniczyć w treningach grupowych. Uczy się on na nich współpracy w grupie oraz podstawowych zachowań drużyny. Po uzyskaniu podstawowych umiejętności, możemy zdecydować się na trenera indywidualnego. Jednak również w tym przypadku nie powinno rezygnować się z treningów drużynowych przynajmniej raz w tygodniu. Nie zależnie, na jakim etapie jesteśmy, należy zwrócić największą uwagę, na dobór odpowiedzialnego trenera.

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.