w naszej bazie posiadamy już ponad 200 ośrodków sportowych

W jaki sposób wybrać najlepszy klub piłkarski dla dziecka?

Wybór pierwszego klubu piłkarskiego dla młodego amatora piłki nożnej może nie być prosty. Aby uniknąć błędu i na przykład nie zrazić dziecka do trenowania, należy podejść do tematu strategicznie i rozsądnie. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, wybierając akademię piłkarską dla młodego sportowca!

Certyfikacja klubów piłkarskich w Polsce

W Polsce nie obowiązuje certyfikacja klubików piłkarskich dla dzieci. Musisz zatem samodzielnie ocenić, czy oferta zajęć piłkarskich jest dobra. Oczywiście jednym z lepszych narzędzi przy wyborze klubu dla dziecka jest wyszukiwarka Google z zakładką opinie. Dobrze oceniane przez rodziców kluby piłkarskie mogą być wskazówką, które warto wziąć pod uwagę. Opinie osób znajomych lub dzieci uczęszczających już na takie zajęcia są jednym z najważniejszych kryteriów wyboru.

Lokalizacja

Nie mniej ważna jest lokalizacja. Staraj się wybrać klub znajdujący się najbliżej Twojego domu. W Akademiach piłkarskich dzieci trenują zwykle przynajmniej dwa razy w tygodniu (czasem częściej). Aby uniknąć problemów logistycznych i np. konieczności dowożenie dziecka do klubu znacznie oddalonego od miejsca zamieszkania, lepiej wybrać zajęcia lokalne. Im starsze dziecko, tym bardziej samodzielne - wkrótce samo będzie mogło uczęszczać na zajęcia. Bliska lokalizacja klubu oznacza również mniejsze wydatki na dojazd.

Dobry trener

Dobry trener piłkarski to skarb. Przy wyborze klubu piłkarskiego dla najmłodszych warto sprawdzić, czy osoba prowadząca zajęcia jest do tego przygotowana merytorycznie (czy ma uprawnienia), ale również - co jest bardzo istotne - czy ma odpowiednie podejście do dzieci. Dobry trener potrafi skutecznie przekazać swoją wiedzę maluchom, a także zarazić dzieci zamiłowaniem do sportu. Nie każdy to potrafi.
Wybierając klub piłkarski dla dziecka, nie zapomnij sprawdzić również, jakie są jego wymagania względem wyposażenia małego sportowca. Z pewnością koszulki sportowe z nadrukiem, krótkie spodenki, obuwie treningowe, dresy - to wszystko znajdziesz na liście wyprawkowej. Popytaj klub, czy nie ma sprecyzowanych wymagań względem garderoby i akcesoriów sportowych

 

 

Copyright 2018 © Allset. Wszelkie prawa zastrzeżone.